Založ si blog

Budeme mať čo jesť?

Hlavný ekonóm Food and Agriculture Organisation v rámci OSN má obavy a podľa mňa sú opodstatnené, keďže máme na svete takých sebcov a popieračov reality ako Trumpa a Bolsonara v Brazílii.

Úvahy sú logické. Krajiny už teraz zakazujú export liekov a ochranných pomôcok. Kazachstan už zákázal export pšeničnej múky, pohánky, zeleniny vrátane cibule, mrkvy a zemiakov. Vietnam, tretí najväčší exportér ryže na svete už zakázal jej export. Ako sa zachová Rusko. Bude exportovať svoju pšenicu, alebo nie. Čo USA a Brazília?

Ako jeden môj dobrý známy stále hovorí, „Bude zábava“. Znamená to, že bude živo, budú problémy na riešenie.

Je tu ešte jeden dôvod prečo budú problémy s čerstvým ovocím a zeleninou. Nemá úrodu kto pozbierať. Čím viac závisí zber plodov od manuálnej práce tým bude zber neistejší v najbližšej dobe.

Veľa Slovákov si chodilo privyrobiť do Talianska a zbierať ovocie alebo zeleninu. Teraz nebudú môcť ísť. To isté platí aj pre ostatných obyvateľov strednej a východnej Európy. Kto teda pozbiera tú úrodu v Taliansku. Taliani to asi nezvládnu. Španielsko bude na tom asi podobne. Bude ozaj zábava.

Pestujme si doma, tí ktorí môžeme a dajme tým ktorí nemajú. Vláda by naozaj mala otvoriť záhradníctva a my sa musíme správať zodpovedne pri nákupoch v nich.

Panebože! Teraz mi to došlo, čo keď bude málo vína a nedajbože piva. Na tieto dopingové nápoje som sa spoliehal v rámci tejto koronavírusovej krízy. Bez nich to nedám.

Štvrtý do partie sa našiel

24.03.2020

Mám svojich obľúbencov na tomto svete. Myslím to ironicky. Stále ako Mudrý Maťko z rozprávky hľadám hlupákov. No a medzi korunovanými sú za mňa lídri USA, Spojeného kráľovstva, Austrálie a Brazílie. Tí sa ukazujú v plnej kráse, respektíve ich neinteligencia pri tejto pandémii koronavírusu. Hoci čo sa krásy týka Trump aj anglický Boris Johnson by mohli so svojimi [...]

Dušu alebo peniaze

23.03.2020

Mám pocit, že na svete je stále veľa ľudí, ktorí sa snažia z tejto pandémie Koronavírusu vyťažiť hlavne pre seba a „svojich“. Nehovorím teraz len o podvodníkoch, ktorý lovia ľahké terče a oklamú dôverčivých ľudí o peniaze. Hoci tí by si v tejto dobe zaslúžili príkladné tresty. Chcem poukázať na ľudí v pozícii, ktorí sa obohacujú alebo [...]

Vedecké zákony fungujú inak v hlavách niektorých ľudí

19.03.2020

Za posledných pár týždňov som sa len utvrdil, že vedecké zákony platné v celom vesmíre v hlavách niektorých ľudí fungujú inak, dokonca opačne. Všade na svete znamená pandémia – hromadný výskyt infekčného ochorenia ľudí bez priestorového obmedzenia. Je to zo Slovníkového portálu SAV. Celkom pekne popísané a myslím si že aj celkom zrozumiteľné. Kurník aj [...]

Jarmila Urbancová

Urbancová končí na Najvyššom súde

31.03.2020 16:43

Urbancová odchádza z justície potom, čo ju zadržala a obvinila NAKA pre podplácanie v kauze Technopol. V súčasnosti je vyšetrovaná na slobode.

Koronavírus / Covid-19 /

Online: Počty mŕtvych na koronavírus v USA rastú, svet má vyše 800 000 nakazených

31.03.2020 16:40, aktualizované: 16:57

Aj ked v USA otestovali viac ako milión ľudí na koronavírus, v pomere k veľkosti populácie testujú menej ako Taliansko či Južná Kórea.

Irán USA Rúhání revolúcia islamská výročie oslavy vlajka

USA predĺžili platnosť výnimiek zo sankcií uvalených na Irán

31.03.2020 16:20

USA predlžujú výnimky i napriek tomu, že len minulý týždeň zaviedli nové sankcie voči dvadsiatim Iráncom a spoločnostiam, ktoré údajne podporovali šiitské milície v Iraku zodpovedné za útoky na americké vojenské základne.

juraj blanár

Blanár chce poznať dôvody zastavenia repatriácie

31.03.2020 15:27, aktualizované: 16:01

Rezort ahraničných vecí registruje 6037 žiadostí občanov SR o repatriáciu.

nocomment

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 24089x
Priemerná čítanosť článkov: 1853x

Autor blogu

Kategórie

Archív